V-Belt Wrapped SPZ1024-MEGADYNE
Part number : SPZ1024-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ1024-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 973 mm internal length, a 1024 mm external length, and a mm primitive length.
  2 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
V-Belt Wrapped - SPZ1120-MEGADYNE MEGADYNE
V-BELT WRAPPED SPZ1120-MEGADYNE
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    973  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    1024  MM
    1
  • STANDARD
    No standard
  • WEIGHT
    76  G
Description