V-Belt Wrapped SPZ1012-MEGADYNE
Part number : SPZ1012-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ1012-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 961 mm internal length, a 1012 mm external length, and a mm primitive length.
  7 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RS
V-Belt Wrapped - SPZ1012 GEN
V-BELT WRAPPED SPZ1012
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    961  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    1012  MM
  • WEIGHT
    150  G
Description