Raw edge cogged v-belt XPZ950-OPTIBELT
Part number : XPZ950-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The XPZ950-OPTIBELT belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand OPTIBELT, and in XPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 912 mm internal length, a 963 mm external length, and a 950 mm primitive length.