Raw edge cogged v-belt XPZ1512-OPTIBELT
Part number : XPZ1512-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The XPZ1512-OPTIBELT belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand OPTIBELT, and in XPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 1474 mm internal length, a 1525 mm external length, and a 1512 mm primitive length.