Raw edge cogged v-belt XPB4060-DUNLOP
Part number : XPB4060-DUNLOP
DUNLOP
Description
The XPB4060-DUNLOP belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand DUNLOP, and in XPB profile. It has a 16.3mm x 13mm section with a 4000 mm internal length, a 4082 mm external length, and a 4060 mm primitive length.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
  • SECTION
    XPB (16.3mm x 13mm)
  • PRIMITIVE LENGTH
    4060  MM
  • INSIDE LENGTH
    4000  MM
Description