Raw edge cogged v-belt XPB2120-DUNLOP
Part number : XPB2120-DUNLOP
DUNLOP
Description
The XPB2120-DUNLOP belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand DUNLOP, and in XPB profile. It has a 16.3mm x 13mm section with a 2060 mm internal length, a 2142 mm external length, and a 2120 mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • SECTION
    XPB (16.3mm x 13mm)
  • PRIMITIVE LENGTH
    2120  MM
  • INSIDE LENGTH
    2060  MM
    1
  • WEIGHT
    433  G
Description