Raw edge cogged v-belt XPA3150-OPTIBELT
Part number : XPA3150-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The XPA3150-OPTIBELT belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand OPTIBELT, and in XPA profile. It has a 12.7mm x 10mm section with a 3105 mm internal length, a 3168 mm external length, and a 3150 mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • SECTION
    XPA (12.7mm x 10mm)
  • PRIMITIVE LENGTH
    3150  MM
  • INSIDE LENGTH
    3105  MM
  • WEIGHT
    266  G
Description