Raw edge cogged v-belt XPA2782-DUNLOP
Part number : XPA2782-DUNLOP
DUNLOP
Description
The XPA2782-DUNLOP belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand DUNLOP, and in XPA profile. It has a 12.7mm x 10mm section with a 2737 mm internal length, a 2800 mm external length, and a 2782 mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • SECTION
    XPA (12.7mm x 10mm)
  • PRIMITIVE LENGTH
    2782  MM
  • INSIDE LENGTH
    2737  MM
  • WEIGHT
    337  G
Description