Raw edge cogged v-belt XPA2732-DUNLOP
Part number : XPA2732-DUNLOP
DUNLOP
Description
The XPA2732-DUNLOP belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand DUNLOP, and in XPA profile. It has a 12.7mm x 10mm section with a 2687 mm internal length, a 2750 mm external length, and a 2732 mm primitive length.
  8 to 10 days (3 days ago )
  • SECTION
    XPA (12.7mm x 10mm)
  • PRIMITIVE LENGTH
    2732  MM
  • INSIDE LENGTH
    2687  MM
    1
  • STANDARD
    No standard
  • WEIGHT
    346  G
Description