Raw edge cogged v-belt XPA2682-DUNLOP
Part number : XPA2682-DUNLOP
DUNLOP
Description
The XPA2682-DUNLOP belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand DUNLOP, and in XPA profile. It has a 12.7mm x 10mm section with a 2637 mm internal length, a 2700 mm external length, and a 2682 mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • SECTION
    XPA (12.7mm x 10mm)
  • PRIMITIVE LENGTH
    2682  MM
  • INSIDE LENGTH
    2637  MM
  • BELT RANGE
    BLUE
  • WEIGHT
    343  G
Description