Raw edge cogged v-belt XPA1932-DUNLOP
Part number : XPA1932-DUNLOP
DUNLOP
Description
The XPA1932-DUNLOP belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand DUNLOP, and in XPA profile. It has a 12.7mm x 10mm section with a 1887 mm internal length, a 1950 mm external length, and a 1932 mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Axial needle roller - AXK2542 GEN
AXIAL NEEDLE ROLLER AXK2542
  • SECTION
    XPA (12.7mm x 10mm)
  • PRIMITIVE LENGTH
    1932  MM
  • INSIDE LENGTH
    1887  MM
  • BELT RANGE
    BLUE
  • WEIGHT
    214  G
Description