Raw edge cogged v-belt XPA1850-DUNLOP
Part number : XPA1850-DUNLOP
DUNLOP
Description
The XPA1850-DUNLOP belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand DUNLOP, and in XPA profile. It has a 12.7mm x 10mm section with a 1805 mm internal length, a 1868 mm external length, and a 1850 mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • SECTION
    XPA (12.7mm x 10mm)
  • PRIMITIVE LENGTH
    1850  MM
  • INSIDE LENGTH
    1805  MM
  • BELT RANGE
    BLUE
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
  • WEIGHT
    215  G
Description