Raw edge cogged v-belt XPA1372-DUNLOP
Part number : XPA1372-DUNLOP
DUNLOP
Description
The XPA1372-DUNLOP belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand DUNLOP, and in XPA profile. It has a 12.7mm x 10mm section with a 1327 mm internal length, a 1390 mm external length, and a 1372 mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • SECTION
    XPA (12.7mm x 10mm)
  • PRIMITIVE LENGTH
    1372  MM
  • INSIDE LENGTH
    1327  MM
Description