Raw edge cogged v-belt XPA1030-MEGADYNE
Part number : XPA1030-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The XPA1030-MEGADYNE belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand MEGADYNE, and in XPA profile. It has a 12.7mm x 10mm section with a 985 mm internal length, a 1030 mm external length, and a mm primitive length.
Your price: N/A
  8 to 10 days (about 1 month ago )
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Raw edge cogged v-belt - XPA1030-OPTIBELT OPTIBELT
RAW EDGE COGGED V-BELT XPA1030-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • SECTION
    XPA (12.7mm x 10mm)
  • INSIDE LENGTH
    985  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    1030  MM
  • BELT WIDTH
    12.7  MM
  • BELT RANGE
    0
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description