Raw edge cogged v-belt AVX13X1675
Part number : AVX13X1675
GEN
Description
The AVX13X1675 belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand Generic, and in AVX13 profile. It has a 13mm x 8mm section with a 1675 mm internal length, a 1675 mm external length, and a mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSM - TSML8-C GEN
ROD END TSM TSML8-C
Raw edge cogged v-belt - AX63 GEN
RAW EDGE COGGED V-BELT AX63
  • SECTION
    AVX13 (13mm x 8mm)
  • INSIDE LENGTH
    1675  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    1675  MM
  • BELT RANGE
    WHITE
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
  • WEIGHT
    197  G
Description