Raw edge cogged v-belt AVX13X1500
Part number : AVX13X1500
GEN
Description
The AVX13X1500 belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand Generic, and in AVX13 profile. It has a 13mm x 8mm section with a 1450 mm internal length, a 1500 mm external length, and a 1482 mm primitive length.