Raw edge cogged v-belt AVX13X1400
Part number : AVX13X1400
GEN
Description
The AVX13X1400 belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand Generic, and in AVX13 profile. It has a 13mm x 8mm section with a 1350 mm internal length, a 1400 mm external length, and a mm primitive length.