Raw edge cogged v-belt AVX13X1050
Part number : AVX13X1050
GEN
Description
The AVX13X1050 belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand Generic, and in AVX13 profile. It has a 13mm x 8mm section with a 1000 mm internal length, a 1050 mm external length, and a mm primitive length.