Raw edge cogged v-belt AVX10X844-DUNLOP
Part number : AVX10X844-DUNLOP
DUNLOP
Description
The AVX10X844-DUNLOP belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand DUNLOP, and in AVX10 profile. It has a 10mm x 8mm section with a 794 mm internal length, a 844 mm external length, and a mm primitive length.