Raw edge cogged v-belt AVX10X838
Part number : AVX10X838
GEN
Description
The AVX10X838 belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand Generic, and in AVX10 profile. It has a 10mm x 8mm section with a 788 mm internal length, a 838 mm external length, and a mm primitive length.