Raw edge cogged v-belt AVX10X650-DUNLOP
Part number : AVX10X650-DUNLOP
DUNLOP
Description
The AVX10X650-DUNLOP belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand DUNLOP, and in AVX10 profile. It has a 10mm x 8mm section with a 650 mm internal length, a 688 mm external length, and a mm primitive length.