Raw edge cogged v-belt AVX10X1425
Part number : AVX10X1425
GEN
Description
The AVX10X1425 belt of the Raw Edge Cogged V-belt family, by brand Generic, and in AVX10 profile. It has a 10mm x 8mm section with a 1374 mm internal length, a 1425 mm external length, and a mm primitive length.