Yoke type track roller STO17-X-INA
Part number : STO17-X-INA
INA
Description
The Yoke Type Track Roller, known as STO17-X-INA INA, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 15.8 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK3020 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK3020
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    15.8  MM
  • WEIGHT
    115  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description