Yoke type track roller NUTR50110-ZEN
Part number : NUTR50110-ZEN
ZEN
Description
The Yoke Type Track Roller, known as NUTR50110-ZEN ZEN, has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 32 mm.
  10 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25.40X38.10X6.35-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25.40X38.10X6.35-NBR
PAP bush - PAP8040-P20 GEN
PAP BUSH PAP8040-P20
Tapered roller bearing - 32309-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32309-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • WEIGHT
    1710  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description