Yoke type track roller NUTR35-A-INA
Part number : NUTR35-A-INA
INA
Description
The Yoke Type Track Roller, known as NUTR35-A-INA INA, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 29 mm.
  Arrive dans 7 jours (3 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - HM89449-HM89410-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING HM89449-HM89410-JTEKT
VK EC End cover - EC-105X10-NBR90 GEN
VK EC END COVER EC-105X10-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    29  MM
  • WEIGHT
    649  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description