Yoke type track roller NATR25-PP-A-INA
Part number : NATR25-PP-A-INA
INA
Description
The Yoke Type Track Roller, known as NATR25-PP-A-INA INA, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 24 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 16100-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 16100-2RS
Lock nut - KM6-SKF SKF
LOCK NUT KM6-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • LIMITING SPEED
    1800  RPM
  • WEIGHT
    270  G
  • DYNAMIC LOAD
    15.2  KN
  • STATIC LOAD
    27  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description