Yoke type track roller NATR20-PP
Part number : NATR20-PP
GEN
Description
The Yoke Type Track Roller, known as NATR20-PP Generic, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 24 mm.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS2035 GEN
THRUST WASHER AS2035
Anti-vibration mount PM - PM3030-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT PM PM3030-8
Yoke type track roller - LR6004NPPU GEN
YOKE TYPE TRACK ROLLER LR6004NPPU
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    247  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description