Yoke type track roller NATR17-LL-3AS-NTN
Part number : NATR17-LL-3AS-NTN
NTN
Description
The Yoke Type Track Roller, known as NATR17-LL-3AS-NTN NTN, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 20 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 361204R-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 361204R-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    141  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description