Yoke type track roller NAST17-ZZUU-IKO
Part number : NAST17-ZZUU-IKO
IKO
Description
The Yoke Type Track Roller, known as NAST17-ZZUU-IKO IKO, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 20 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-14 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-14
O-Ring seal - OR-9X2.50-FPM80 GEN
O-RING SEAL OR-9X2.50-FPM80
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    143  G
Description