Tapered roller bearing T2EE100-SKF
Part number : T2EE100-SKF
SKF
Description
The Tapered Roller Bearing, known as T2EE100-SKF SKF, has an inner diameter of 100 mm, an outer diameter of 165 mm and a thickness of 47 mm.
  9 parts in stock (19 hours ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-110X130X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-110X130X13-NBR
Lock washer - MB20 GEN
LOCK WASHER MB20
Tapered roller bearing - 33021-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 33021-TIMKEN
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    165  MM
  • THICKNESS
    47  MM
  • WEIGHT
    3900  G
Description