Tapered roller bearing R67-4G-NSK
Part number : R67-4G-NSK
NSK
Description
The Tapered Roller Bearing, known as R67-4G-NSK NSK, has an inner diameter of 67 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 19 mm.
  8 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - R30-50G-NSK NSK
TAPERED ROLLER BEARING R30-50G-NSK
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    67  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • 2ND THICKNESS
    14  MM
  • WEIGHT
    348  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description