Tapered roller bearing R45-24NSA-U1U42-NSK
Part number : R45-24NSA-U1U42-NSK
NSK
Description
The Tapered Roller Bearing, known as R45-24NSA-U1U42-NSK NSK, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 95.25 mm and a thickness of 30 mm.
  6 parts in stock (15 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Single toothed belt - 880-8M30-OPTIBELT OPTIBELT
SINGLE TOOTHED BELT 880-8M30-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95.25  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • 2ND THICKNESS
    35  MM
  • WEIGHT
    1140  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description