Tapered roller bearing JP12049A-JP12010-ASFERSA
Part number : JP12049A-JP12010-ASFERSA
ASFERSA
Description
The Tapered Roller Bearing, known as JP12049A-JP12010-ASFERSA ASFERSA, has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 170 mm and a thickness of 27 mm.
  6 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - HM803149-HM803110-ASFERSA ASFERSA
TAPERED ROLLER BEARING HM803149-HM803110-ASFERSA
Automotive Seal - 12019199B-CORTECO CORTECO
AUTOMOTIVE SEAL 12019199B-CORTECO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    170  MM
  • THICKNESS
    27  MM
  • WEIGHT
    1786  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description