Tapered roller bearing JP10049-JP10010-ASFERSA
Part number : JP10049-JP10010-ASFERSA
ASFERSA
Description
The Tapered Roller Bearing, known as JP10049-JP10010-ASFERSA ASFERSA, has an inner diameter of 100 mm, an outer diameter of 145 mm and a thickness of 24 mm.
  8 to 10 days (13 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SSR - SSR020 GEN
ROD END SSR SSR020
Tapered roller bearing - T4CB100 GEN
TAPERED ROLLER BEARING T4CB100
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    145  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    1137  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description