Tapered roller bearing HTF-322-22-C-G5-UR4-NSK
Part number : HTF-322-22-C-G5-UR4-NSK
NSK
Description
The Tapered Roller Bearing, known as HTF-322-22-C-G5-UR4-NSK NSK, has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 19.25 mm.
  1 parts in stock (23 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32206 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 32206
Rotary shaft seal - OAS-35X55X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X55X8-NBR
Oil filled plain bronze bush - BNZ18-22-18 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ18-22-18
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    19.25  MM
  • 2ND THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    187  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description