Tapered roller bearing HR320-28-XJ-NSK
Part number : HR320-28-XJ-NSK
NSK
Description
The Tapered Roller Bearing, known as HR320-28-XJ-NSK NSK, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 16.5 mm.
  11 parts in stock (13 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS3047 GEN
THRUST WASHER AS3047
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    16.5  MM
  • WEIGHT
    144.81  G
  • PACKAGING
    1
Description