Tapered roller bearing HI-CAP-332-32-JR-JTEKT
Part number : HI-CAP-332-32-JR-JTEKT
JTEKT
Description
The Tapered Roller Bearing, known as HI-CAP-332-32-JR-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 25.9 mm.
  16 parts in stock (3 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
Oil filled plain bronze bush - AI121412 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AI121412
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    25.9  MM
  • 2ND THICKNESS
    20.4  MM
  • WEIGHT
    404  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description