Tapered roller bearing ET-32205RSTX1-20PX1-NTN
Part number : ET-32205RSTX1-20PX1-NTN
NTN
Description
The Tapered Roller Bearing, known as ET-32205RSTX1-20PX1-NTN NTN, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 19 mm.
  6 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X62X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X62X10-NBR
Tapered roller bearing - EC35483-NTN NTN
TAPERED ROLLER BEARING EC35483-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • WEIGHT
    220  G
  • PACKAGING
    1
Description