Tapered roller bearing EC12606S01H106-FERSA
Part number : EC12606S01H106-FERSA
ASFERSA
Description
The Tapered Roller Bearing, known as EC12606S01H106-FERSA ASFERSA, has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 126 mm and a thickness of 18.1 mm.
  5 parts in stock (23 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X52X7-NBR
External circlip - CIRCLIP-EXT-28 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-28
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    126  MM
  • THICKNESS
    18.1  MM
  • WEIGHT
    568  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description