Tapered roller bearing 4T-T7FC045-NTN
Part number : 4T-T7FC045-NTN
NTN
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 4T-T7FC045-NTN NTN, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 29 mm.
  2 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 4 bolts - UCF208-SNR SNR
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCF208-SNR
Loose needle - NRA-4X27.80-G2 GEN
LOOSE NEEDLE NRA-4X27.80-G2
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    29  MM
  • WEIGHT
    924  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description