Tapered roller bearing 4T-32008X-38PX14-NTN
Part number : 4T-32008X-38PX14-NTN
NTN
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 4T-32008X-38PX14-NTN NTN, has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 19 mm.
  4 parts in stock (1 day ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-36X54X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-36X54X10-NBR
Tapered roller bearing - JL69349-JL69310 GEN
TAPERED ROLLER BEARING JL69349-JL69310
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    19  MM
  • WEIGHT
    290  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description