Tapered roller bearing 45KW01-NSK
Part number : 45KW01-NSK
NSK
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 45KW01-NSK NSK, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 26 mm.
  11 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-55X72X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-55X72X10-NBR
Adapter sleeve - H311 GEN
ADAPTER SLEEVE H311
PAP bush - PAP2550-P10 GEN
PAP BUSH PAP2550-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    26  MM
  • WEIGHT
    707  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description