Tapered roller bearing 40KB681-A1-NACHI
Part number : 40KB681-A1-NACHI
NACHI
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 40KB681-A1-NACHI NACHI, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 22 mm.
  3 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51108 GEN
THRUST BALL BEARING 51108
Housed bearing - 4 bolts - UCF212 GEN
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCF212
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    22  MM
  • WEIGHT
    310  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description