Tapered roller bearing 38KB68-JTEKT
Part number : 38KB68-JTEKT
JTEKT
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 38KB68-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 38.5 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 18.5 mm.
  16 parts in stock (9 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X37X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X37X8-NBR
Tapered roller bearing - TR080702J-1D-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING TR080702J-1D-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    38.5  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    18.5  MM
  • WEIGHT
    265  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description