Tapered roller bearing 3381-3320-ASFERSA
Part number : 3381-3320-ASFERSA
ASFERSA
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 3381-3320-ASFERSA ASFERSA, has an inner diameter of 38.1 mm, an outer diameter of 80.167 mm and a thickness of 29.37 mm.
  8 to 10 days (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    38.1  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80.167  MM
  • THICKNESS
    29.37  MM
  • WEIGHT
    682  G
  • PACKAGING
    1
Description