Tapered roller bearing 332-28-JR-JTEKT
Part number : 332-28-JR-JTEKT
JTEKT
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 332-28-JR-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 24 mm.
  11 parts in stock (12 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X54X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X54X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6212 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6212
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    58  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    309  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description