Tapered roller bearing 320-32-JR-JTEKT
Part number : 320-32-JR-JTEKT
JTEKT
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 320-32-JR-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 17 mm.
  49 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-55X70X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-55X70X10-NBR
Lock nut - KM5 GEN
LOCK NUT KM5
Gearbox bearing - 32008-JR-JTEKT JTEKT
GEARBOX BEARING 32008-JR-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    58  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    201  G
  • PACKAGING
    1
Description