Tapered roller bearing 320-28-X-FAG
Part number : 320-28-X-FAG
FAG
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 320-28-X-FAG FAG, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 16 mm.
  50+ parts in stock (10 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30203-J2-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30203-J2-SKF
Lock washer - MB6 GEN
LOCK WASHER MB6
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    152  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description