Tapered roller bearing 320-28-JR-JTEKT
Part number : 320-28-JR-JTEKT
JTEKT
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 320-28-JR-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 16 mm.
  50+ parts in stock (18 minutes ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X52X7-NBR
Tapered roller bearing - 4T-CR-0643L-NTN NTN
TAPERED ROLLER BEARING 4T-CR-0643L-NTN
Lock nut - KM5 GEN
LOCK NUT KM5
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    153  G
  • PACKAGING
    1
Description