Tapered roller bearing 30207-80F-ASFERSA
Part number : 30207-80F-ASFERSA
ASFERSA
Description
The Tapered Roller Bearing, known as 30207-80F-ASFERSA ASFERSA, has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 18.25 mm.
  8 to 10 days (23 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-C3-SKF
Rotary shaft seal - OAS-27X43X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-27X43X7-NBR
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    18.25  MM
  • WEIGHT
    448  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description